Google+ Kontrola napięcia - oszczędność energii elektrycznej | EKO ENERGO Sp. z o.o. - optymalizacja | efektywność | oszczędność

Kontrola napięcia – wybór najlepszej efektywności energetycznej drogą do energooszczędności

Rozwiązanie, które zapewnia natychmiastową oszczędność energii z jednoczesną eliminacją marnotrawstwa elektryczności w obiektach komercyjnych oraz wkładem w bardziej ekologiczne środowisko.

 

Od 2003 roku dostosowując nasz kraj do wymagań UE, zmieniono napięcie w sieci nn (niskiego napięcia) z 220/380V do 230/400V ± 10%. Znaczy to ni mniej ni więcej, że w naszych gniazdkach może być zarówno 207 jak i 253V i wszystko będzie OK. Do tej pory wszystkie nasze urządzenia działały skutecznie przy zakresie od 198V do 244V (220V ± 10%) i w rzeczywiści były projektowane tak, aby właściwie mogły pracować nawet przy 200V ! Tak więc podniesienie napięcia, spowodowało, że nasze urządzenia pobierają znacznie więcej prądu, niż powinno to wynikać z ich tabliczek znamionowych (informacje określające parametry urządzenia). I tak żarówki, które powinny pobierać 100W pobierają ok. 130W jeśli mamy napięcie ok. 240V.

Nikt oczywiście o tym głośno nie mówi, ale dostawcy prądu zacierają tylko ręce.

Dlatego też jeśli znajdziemy sposób aby obniżyć napięcie w naszych gniazdkach do poziomu 210 – 215V, nie tylko obniżymy znacznie nasze rachunki ale i również wydłużymy żywotność naszych maszyn i urządzeń!

Cel ten można osiągnąć, dzięki zastosowaniu oferowanych przez nas kontrolerów energii. Urządzenia te produkowane są przez światowego lidera w dziedzinie optymalizacji i kontroli napięcia, który od ponad 30 lat dostarcza rozwiązań zwiększających efektywność energetyczną i energooszczędność.